Focení čerstvě narozených šnečků

Přítelkyně pěstuje již delší dobu v akváriu dva šneky.

Nedávno se šnekům narodilo spoustu malých šnečků.

Šnečci
Šnečci

 

A tak jsme se rozhodli je zkusit nafotit.

Vzali jsme je ke mě domů a utrhli si v lese rekvizity 🙂 . Lístečky, větvičky, kapradí, a důležitý mech který byl použit jako pozadí a podklad.

Mech jsem položil na igelit připravený na stole a vymýšlel jsem, jak to pořádně celé nasvítit a nafotit.

Mezikroužky
Mezikroužky

Jelikož nemám makroobjektiv tak jsem hned vzdal focení s objektivy pro digitální zrcadlovky co mám k dispozici a sáhl jsem po starý analogový 135mm. Nasadil jsem před objektiv nejlacinější mezikroužky který se prodávají a šel jsem rozestavovat světla. Jelikož se jednalo o opravdové makro focení a chtěl jsem mít na scéně pořádně ostrou celou ulitu šnečka který je opravdu malý, tak jsem musel hodně přiclonit.

Mám k dispozici jen systémové blesky a ty nemají takovou sílu jako studiové, tak jsem byl nucen zprava přes bílý difůzní deštník svítit až třemi blesky naráz a přesto jsem musel mít ISO 200 a clonu jen maximálně F11.

Diagram - Šnečci
Diagram – Šnečci

 

Dále jsem si šnečky přisvětlil zleva mírně zezadu bleskem s oranžovou barvou, na kterém byla trubice z kartónu pro mírné oživení scény „zapadajícím sluncem“.

Šneček
Šneček

 

A nakonec jsem dalším bleskem s lehce zelenou barvou zasvítil zezadu zprava, abych fotce dodal zelenější nádech který se mi na těchto fotkách líbí 🙂 .

Šneček
Šneček
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *