Ovoce ve vodě

Nedávno jsem se rozhodl, že si vyfotím efekt ovoce padajícího do vody.

Plán byl jednoduchý, ale příprava o to složitější.

Vzal jsem malé 50-ti litrové akvárko z půdy a omyl jsem ho. Napustil jsem do něj přibližně pokojovou teplotu, aby mi na skle nevznikl opar. Akvárko jsem položil na černý kartón a zezadu jsem na něj přiložil další černý kartón, který jsem podepřel dvoulitrovou lahví piva 🙂 . Zprava a zleva jsem v 90° od fotoaparátu rozestavil dva blesky a na ně nasadil mou oblíbenou trubici z kartónu, aby mi šlo světlo pokud možno jen na ovoce a ne na pozadí. Blesky a trubice jsem ještě lehce přikryl igelitovým pytlíkem aby nedošlo k případnému poškození, stejně tak fotoaparát.

Diagram - Ovoce
Diagram – Ovoce

 

Když už bylo vše připraveno, tak jsem ovoce opláchl a šel jsem na věc.

Jablíčko
Jablíčko

 

Po prvních několika hodech jsem rychle zjistil, že potřebuji hadr a drátovou spoušť. Poté již šlo vše „hladce“.

Citrón
Citrón

 

Upřímně řečeno chce to trochu trpělivosti a hodně pokusů, než se vám podaří udělat vysněný snímek, ale jde to. Skoro po každém hodu je potřeba utřít sklo, aby na výsledné fotce nebyla vidět kapka stékající po stěně akvária. A nakonec je nutné vytřít podlahu 🙂 .

Share

2 replies on “Ovoce ve vodě”

 1. ..tak tu noční službě hledám nějaký workshop a narazím na tyto super stránky…tohle ovoce je skvělý..!! Mimochodem jsem ta v černým kabátě a klobouku na zmoklé fotce ze Sychrova..focení dravců. Takže zároveň zdravím. Bylo to opravdu fajn a ráda bych zase něco podobného okusila.takže ,kdybys o něčem věděl, budu ráda za informaci. ahoj Martina

  • Ahoj, je skvělé že jsi narazila na mé stránky :).
   Zrovna tuhle sobotu jsem byl fotit dravce v Železných horách a bylo to taky super jako na tom Sychrově.
   A koncem měsíce jdu na další focení, tentokrát na Šumavu. Bohužel tam už je ale plno, teda slyšel jsem že se uvolní možná nějáké místo.

   O ničem dalším bohužel zatím nevím, ale když něco bude pokusím se vzpomenout si a napsat ti.

   Popřípadě mě kontaktuj na FB a můžu se ozvat tam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *