Výroba „low budget“ domácího „ateliéru“

Jednoho ošklivě zamračeného zimního dne jsem se rozhodl, že je třeba začít fotit i když je ošklivo, a to sice doma v „ateliéru“. A tak jsem se rozhodl si z Hongkongu objednat sadu systémových blesků se stativy, odpalovači, přijímači a nějákými deštníky. Měl jsem docela štěstí, když jsem našel tuto sadu v jednom za velmi nízkou cenu.

Nicméně jsem se rozhodl, že to nestačí a je třeba si k těmto bleskům vyrobit nejrůznější modifikátory světla. A tak jsem si na internetu našel hned desítky návodů, jak vyrobit stripbox, beauty-dish, a další nejrůznější usměrňovače a rozptylovače světla.

beautydish
Beauty Dish
ringflash
Ring flash

Nakonec jsem si vyrobil dva malé stripboxy a dva velké pro nasvícené celé postavy. Dále beauty-dish z alobalového pekáče na grilované maso a ring-flash na macro focení. Také jsem si nastříhal z barevných složek od shanonu obdélníčky, které dávám před blesk pro zabarvení světla. A několik kartónových trubek pro usměrnění světla.

Malý strip box
Malý strip box
Velký Strip box
Velký Strip box

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro domácí fotoateliér je také třeba pozadí. Nejjednodušší věc, která se vyskytla bylo zajít do Bauhausu a nakoupit takovou tu černou látku, která se pokládá na hlínu okolo jahod a tu samou bílou látku. Není to nic super dokonalého ale když si s tím pohrajete lze nafotit i profi snímky.

Lucka v ateliéru
Lucka v ateliéru

 

Pozadí připevňuji pevnými, ale lacinými klipsy (svorkami), které také najdete v Bauhausu nebo podobném hobby velkoobchodě, na garniže nebo jiné vyskytující se možnosti.

Vše co jsem zde napsal, je jen pro vaší informaci, aby jste věděli, že lze si vše sám doma udělat za pár korun a nemusí se to kupovat za tisíce. Návody na výrobu toho co zde vidíte lze dohledat snadno na internetu a je to už několikrát pěkně popsáno, a proto zde nedělám další návod. Pokud by ale byl zájem o návod na výrobu čehokoliv tak není problém mi napsat a já se pokusím něco sesmolit 🙂 .

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *