Road trip to the Slovenia

V roce 2015 jsem se spolu se třemi kámoši rozhodl jet na týdenní „Road Trip“ do Slovinska.

Spali jsme pod stanem a v každém kempu jsme strávili jeden maximálně dva dny, poté jsme pokračovali dál v cestě.

 

Kemp v Soltau
Kemp v Soltau

 

První co musím říct je, že kempy na Slovinsku jsou o několik úrovní výš než většina kempů v ČR za co jsme byli samozřejmě rádi a o to víc si kempování užili.

Naše první zastávka byla v kempu u Soči, kde je poblíž hora Krn, kterou nám doporučila navštívit majitelka kempu. A tak jsme se samozřejmě odvážně vydali na horu. Když jsme vyšli čtvrtku cesty a dali si první zastávku, tak jsme si začali pomalu brumlat, že na první výlet jsme to asi trochu přehnali.

 

Cestou na KRN
Cestou na KRN

 

Cesta se totiž skládala z hrubého štěrku a velkých kamenů.

 

Kamenitá cesta
Kamenitá cesta

 

Pod KRNem
Pod KRNem

 

Po další čtvrtce cesty jsme se zastavili u krásného jezera, kde byly malé rybičky, které příjemně okousávaly ruce :). Už jsme sice byli za hranicemi svých sil, ale rozhodnuti jsme se výšlap za každou cenu dokončit.

 

Okusující rybičky
Okusující rybičky

 

KRNské jezero
KRNské jezero

 

V podstatě těsně pod horou jsme si dali poslední zastávku pro načerpání sil. Viděli jsme zde staré dělo a střely ze světové války, což nás velmi fascinovalo, protože cesta na horu byla opravu velmi náročná.

 

Dělostřelecká střela
Dělostřelecká střela

 

Výhled z Krnu a ten pocit být tam „nahoře“ za tu námahu opravdu stál. Překvapilo nás, že těsně pod horou byl menší domeček, ve kterém žil mladý pár, který nás s úsměvem uvítal a pohostil kávičkou a vodou.

Konečně na vrcholu KRNu
Konečně na vrcholu KRNu

 

KRN
KRN

 

Pohled z KRNu na jezero
Pohled z KRNu na jezero

 

A jelikož nám výšlap trval něco přes 4 hodiny a už se začínalo schylovat k večeru, což nás vystrašilo protože zde není žádné osvětlení a jít po té cestičce necestičce s baterkou je dost nebezpečné, tak jsme se urychleně vydali dolů. Cesta zpátky dala velice zabrat našim kolenům, ale zvládli jsme horu sejít za 3 hodiny.

 

Panorama z KRNu
Panorama z KRNu

 

Konečný výsledek na Garmin GPS byl 25 km a převýšení 1600 m.n.m. Akorát nás mrzí, že jsme samou únavou zapomněli odlovit GeoCache na vrcholku Krnu :(.

 

Další den jsme se odpočinkově vydali k jezeru Bled, kde jsme si prošli soutěsku a zaplavali si.

 

Soutěska u Bledu
Soutěska u Bledu

 

Soutěska u Bledu
Soutěska u Bledu

 

Soutěska u Bledu
Soutěska u Bledu

 

Panorama
Panorama

 

Poté jsme jeli směrem k moři v Itálii. Cestou jsme se ještě stavili v parku Škocjanske jame, který mohu všem doporučit. Jeskyně jsou ohromné a nádherné, něco takového v ČR neuvidíte.

U moře jsme nasáli mořský vzdoušek a  prošli se na mělké pláži. Poté jsme se vydali zpět do Slovinska k jezeru __________. Zde jsme se opět vykoupali v ledové vodě, což bylo velmi osvěžující.

 

IMG_1161
Ledové jezero

 

Nakonec jsme dorazili na známou Alpskou cestu _________ kde jsme vyjeli až do 2600 m.n.m. Nafotili jsme pár svišťů a roztátý ledovec a frčeli jsme serpentýnama domů, což byl také úžasný zážitek. Najednou jsme vjeli do velké chumelenice, ve které nebylo nic vidět a přitom pár metrů jižněji bylo teplo na kraťase. Takovéto výkyvy počasí nejsou v Alpách nic zvláštního.

Svišť
Svišť

 

Roztátý ledovec
Roztátý ledovec

 

Na vrcholu alpské cesty
Na vrcholu alpské cesty

 

Díky tomuto výletu jsem si velice oblíbil styl „Road Trip“ kdy je člověk každý den někde jinde :).

 

Cesta nás celkem přibližně vyšla na 6 000,- Kč na osobu se vším všudy.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *